30 czerwca 2011

Czerwcowe chmury i tęcza :-)

Dobiega końca mój ulubiony miesiąc - czerwiec. Wiele ważnych dla mnie dat zawiera w sobie ten miesiąc :-) Ale lubię go również dlatego, że jest miesiącem i wiosennym i letnim :-) Można się spodziewać w czasie jego trwania: upału i zarazem przyjemnego powiewu wiatru, chłodu wieczora i rześkiego poranka, burzy i tęczy, białych obłoczków i ciężkich czarnych burzowych chmur, szkoły i wakacji... Jak coś Wam przyjdzie jeszcze do głowy to napiszcie :-)

Niestety na zdjęciach nie uchwyciłam wszystkich tych zjawisk :-( Ale przedstawiam Wam zdjęcia chmur zrobione jednego dnia. Jeden dzień, a ile możliwości :D


A na koniec tęcza, która zawsze kojarzy mi się z czymś dobrym, z lepszym jutrem.... (również zrobiona tego samego dnia co chmury czyli 27 czerwca :-):P.S.1. Mój starszy synek, któregoś czerwcowego dnia, sam z siebie zaczął bawić się w rozpoznawanie kształtów z chmur. Na początku zobaczył pociąg, potem samochód itd. :-) Fajnie tak obserwować jak u małego człowieka rozwija się wyobraźnia :-)
P.S.2. Ja też jako dziecko lubiłam wyszukiwanie kształtów w chmurach :-) Do dziś to lubię ;-)

27 czerwca 2011

Bracia

Niesamowicie jest patrzeć na rodzącą się więź braterską między moimi synkami.


Od początku Kacperek był czuły dla swojego młodszego braciszka, choć miał niespełna 1,5 roku gdy ten pojawił się w jego życiu :-) Tak naprawdę naśladował po prostu nas. To go głaskał, to siadał przy jego łóżeczku i "czytał" mu bajeczkę na dobranoc, całował go, dawał mu butelkę z piciem.


Obecnie jedynym problemem są zabawki i walka o nie. Kacperka bardzo denerwuje gdy Oskarek zabiera jego zabawki. I potrafi to okazać krzykiem, popchnięciem brata (na szczęście już coraz rzadziej). Z kolei Oskarek droczy się z bratem zabierając mu zazwyczaj jego ulubioną zabawkę, żeby za chwilę mu ją ze stoickim spokojem oddać :-))) Ale kto się czubi ten się lubi ;-)


Bardzo często Oskarek kładzie się na brata i się do niego przytula lub odwrotnie. Wygląda to trochę jak zapasy. Na początku ingerowałam, bo Kacperek krzyczał, że nie chce takich "przytulanek", ale w pewnym momencie przestało mu to przeszkadzać. Obecnie ingeruję gdy w czasie tych "zapasów" jeden lub drugi zwisa niebezpiecznie z kanapy, co grozić może zwaleniem się obydwu na podłogę :D


Są momenty gdy się z czegoś śmieją, co chwilę na siebie zerkając - a ja wtedy jestem niezmiernie szczęśliwa bo widzę prawie namacalnie tą więź między nimi. Czujemy z mężem, że w takich sytuacjach jesteśmy jakby "poza" i dobrze nam z tym :-)))


Cieszy mnie bardzo, że coraz częściej potrafią się ze sobą bawić. Najczęściej gdy jesteśmy na podwórku. Gonią się, bawią w pociąg (polega to na tym, że Oskarek trzyma Kacperka za koszulkę a ten go ciągnie np. pod górkę :-), turlają się razem.


Dodatkowo Kacperek wszedł teraz w wiek identyfikacji tego co moje i nie moje, utożsamiania się z rodziną. Często mówi: Mama, Tata, Ja, Onio. Gdy mąż wyszedł z Oskarkiem z domu, Kacperek nagle wstał, poszedł do ich wspólnego pokoju i spytał się mnie: "Gdzie jest mój Onio?"


Mam nadzieję, że nigdy my rodzice nie przeszkodzimy im w tej braterskiej przyjaźni, ani słowem, ani czynem. Zawsze bardzo denerwują mnie pytania o to "czyje" jest dane dziecko, mamy czy taty. Uważam, że m.in. z takiego "dzielenia" rodzą się problemy między rodzeństwem i brak porozumienia. Dzieci są po prostu nasze, kochamy jednakowo jednego i drugiego, każde z nas stara się im poświęcać tyle samo uwagi, okazywać tyle samo czułości. Z pewnością nie uchronię się od błędów w tym zakresie, ale zrobię wszystko aby tą więź między nimi pogłębiać, a nie osłabiać.

20 czerwca 2011

Piątek w skateparku i ciekawa niedziela :-)


W niedzielę planowaliśmy wybrać się do Lasu Bielańskiego, trochę pospacerować i powdychać świeżego powietrza. Jednak dojechaliśmy tylko w okolice UKSW (Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego) i jak się okazało wiele można było tam znaleźć atrakcji dla dzieci :-o

Był osiołek:

I była drewniana karuzela:

Oraz tajemnicze drzwi:

I wiele innych ciekawych rzeczy :-)

14 czerwca 2011

Brownie z lodami i bitą śmietaną

Od jakiegoś czasu "chodziło" za mną ciasto Brownie. Pierwszy raz jadłam je u znajomych podane na ciepło z lodami waniliowymi i niesamowicie mi posmakowało :-) Wczoraj wreszcie udało mi się je upiec a przepis zaczerpnęłam stąd.

Na dobry początek dnia i całego tygodnia Brownie z lodami waniliowymi i bitą śmietaną :-)


Jest to jeden z ostatnich kawałków, gdyż moi faceci bardzo szybko "pochłonęli" większość Brownie :-)

P.S. Ostatnio nie mam w ogóle ochoty na kawę, dlatego zaczynam pić różne herbaty i odkrywać ich niesamowite smaki i aromaty :-)

I jeszcze piosenka, która od kilku dni dźwięczy mi w uszach: Alanis Morissette - Ironic :-o

9 czerwca 2011

Rocznica ślubu

Dziś nasza rocznica ślubu kościelnego. Czwarta.
Wybór miesiąca na ślub był oczywisty, gdyż dokładnie 1 czerwca odbyliśmy pierwszą randkę :-) Mój mąż spóźnił się na nią, a ja cały czas czułam, że jeżeli nie przyjdzie to ominie mnie w życiu coś ważnego. Ale na szczęście przyszedł :-P


A owocem naszej miłości i tego ślubu są dwaj cudowni synkowie, którym najczęściej poświęcane są wpisy na tym blogu :-o

P.S. Kiedyś chciałam aby moje dzieci były na moim ślubie, ale u Nas jakoś tak wszystko po kolei było ;-)

2 czerwca 2011

Dzień śpi :-)

Wczoraj mój starszy synek obudził się skoro świt, bo o 6.00 :-o Ja do niego: "Połóż się jeszcze Kacperku", a on podchodzi do drzwi balkonowych, otwiera je i oświadcza "Jest dzień. O! Takiii dzień" :D

A dziś wybraliśmy się na spacer wraz z dziadkami, z którymi spędzamy miło czas już od środy :-) Poszliśmy tą samą trasą i w to samo miejsce co tu. Jednak dziś to miejsce i nasz spacer w moim obiektywie wyglądały tak:


Kacperek zbierając się dziś do kąpieli i spania, zaczął się ze mną przekomarzać, że jest dzień nie noc itd. W końcu stwierdził, że "Dzień śpi" i pomaszerował w kierunku łazienki :-)

P.S. Młodszy synek z kolei wreszcie zaczął mówić "mama" i mówi to z sobie wiadomym wdziękiem :-))) Wcześniej dominowały "tata", "baba", "dada", "mama" jakoś mu nie podchodziła ;-)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails