26 października 2011

Kolorowo nam :-)

Starszego synka ostatnio bardzo interesują kolory, wciąż słyszę "Jaki to ma kolol?". Często pyta się o kolor, który jest trudny do określenia, a wtedy matka dwoi się i troi żeby go jakoś określić :P
 Na przykład dialog z dzisiejszego poranka:
"Jaki kolol ma dzień?" - pyta Dziecko
"Szary" - odpowiada zgodnie z poczynioną obserwacją Matka
A Dziecko na to: "Nie, Mama! Pójdę do (przedsz)kola, potem będę spać i będzie dzień. Będzie żółty dzień :-))) Nawet dziecko jest spragnione słońca :-o

Kacper często zadaje pytania "Jak?", a nie "Dlaczego?". Oczekiwałam tego "Dlaczego?" i cieszyłam się na to, że będę mogła wykazać się kreatywnością godną Jana Miodka :P Ale nic z tego, muszę się nią wykazywać przy pytaniach typu "Jak?" :D Choć wciąż mam nadzieję, że doczekam się "Dlaczego?" za jakiś czas.


4 komentarze:

 1. Pytania "dlaczego" na pewno się pojawią.
  A fajnie, że twój synek interesuje się kolorami i potrafi wiedzę o nich tak ładnie wykorzystać w tym co chce powiedzieć!
  Tak trzymać!

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja droga, Ty się tak nie spiesz do tego "dlaczego"..też miałam ambitne plany, że będę odpowiadać, opowiadać i nigdy nie powiem "nie wiem". Ale poległam ;)
  W każdym ranie powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To jedno z najpiękniejszych pytań, o jakich słyszałam "Jaki kolor ma dzień?". :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Marakyo - i wiele osób mi mówi, że będę miała ich dość :-) Już baliśmy się, że może jest daltonistą, bo dopiero teraz w wieku 3 lat załapał kolorystykę :-)

  Paula - dzięki, a odpowiedź "nie wiem" zakładam :-)

  dragonfly - też mi się podoba, jakieś takie romantyczne jest :-))

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję :-)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails