30 sierpnia 2010

Relaks w środku dnia

Choć nie jestem mistrzem gotowania ani pieczenia, postanowiłam wczoraj upiec ciasto wg przepisu Trufli. Wyszło tak:


Chciało mi się czegoś czekoladowego i słodkiego na te coraz bardziej szare dni….

A teraz z racji tego, że mam chwilę wytchnienia, bo moje dzieciaczki grzecznie śpią: jem pyszne ciasto, popijam gorącą kawą i czytam wrześniowe "Zwierciadło".


Błoga chwilo trwaj :-o

23 sierpnia 2010

Weekend nad morzem

Wyjazd był krótki, ale jakże potrzebny. Szczególnie matce pomógł oderwać się od codzienności i rutyny, ale też dzieciom dał zmianę otoczenia i mnóstwo nowych wrażeń, a ojcu pozwolił choć na chwilę zapomnieć o pracy i stresie z nią związanym.

Decyzja była dość spontaniczna, a najbardziej spontaniczne było to, że postanowiliśmy jechać pod namiot. Potrzebny był nam tak bliski kontakt z naturą. A dodatkowo na trzy noce weekendu 12-15 sierpnia zapowiadano deszcz meteorów na niebie. A że ja kocham niebo nocą….motywacja do wyjazdu była jeszcze większa.

Dzieci miały moc wrażeń:- pierwszy kontakt z morzem i piaskiem nadbałtyckim - Oskarek był zafascynowany piaskiem, raczkował sobie w nim, dotykał, przesypywał; Kacperek dosłownie szalał w piasku, biegał, przewracał się, biegał brzegiem morza - obydwoje doświadczali tego całym sobą
- Kacperek pierwszy raz jechał pociągiem - i był nim po prostu zafascynowany
- pierwsza noc w namiocie - Oskarek zasnął w wózku, a więc pozostało tylko przeniesienie go do namiotu, za to Kacperek miał tyle wrażeń: to muzyka z innego namiotu, to przejeżdżający niedaleko pociąg - że padł w końcu dopiero ok. 23.30 :-)

Było cudownie….. :-)

18 sierpnia 2010

Strzyżenie

Wczoraj mieliśmy obowiązkowe strzyżenie starszego syna :-) Planowałam się z nim wybrać po raz drugi do fryzjera, ale w końcu grzywka zaczęła wchodzić mu do oczu, a więc trzeba było działać natychmiast :-) Ma za to minimalnie asymetryczną grzywkę - ale podobno takie modne w tym sezonie ;-)

Kacperek ma dość bujną czuprynę, która zakrywa mu uszy i szyję dlatego w okresie letnim chciałam mu zrobić fryzurę na "grzybka". Sama się nie odważyłam i wybraliśmy się do fryzjera. Była to pierwsza wizyta (wcześniej były tylko wizyty zapoznawcze :-o), Kacperek siedział na kolanach u taty a Pani fryzjerka cały czas go zagadywała. Jednakże pomimo jej wysiłków nie udało się Kacperkowi zrobić "grzybka", troszkę mu tylko ścieniowała włoski, ale z długości nie udało się jej wiele zejść.

Teraz z perspektywy czasu, a także zbliżającej się wielkimi krokami jesieni cieszę się, że jednak nie udało się zrobić tego "grzybka". Stwierdziłam, że chcę aby miał takie włosy jakie ma. Wiele osób mówiło mi, że trzeba mu je ściąć, bo to chłopak i o mało się pod tym nie ugięłam. Ale po weekendzie nad Bałtykiem, w polskiej mekce windsurferów (czyli w okolicach Helu) gdzie widziałam wielu chłopców w jego wieku i starszych z bujną blond czupryną jeszcze bardziej utwierdziłam się w przekonaniu, że skoro natura go tak obdarzyła to szkoda mu to zabierać i nie ulegać presji społecznej.

O wypadzie nad morze będzie w kolejnym poście :-)

4 sierpnia 2010

Imprezka urodzinowa Kacperka

Odbyła się, chociaż rodzice zbytnio się nie postarali :-o Był skromny tort, upominiki.
Jakoś nie mieliśmy siły w tym roku organizować Kacperkowi hucznych urodzin jak było gdy kończył roczek :-( Mamy nadzieję, że Nam wybaczy a na 3 urodzinki bardziej się postaramy :-)
Kochamy Cię synuś najbardziej na świecie :***

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails