3 grudnia 2014

5 lat ...

... dokładnie tyle skończył wczoraj czyli 2 grudnia nasz ukochany synek Oskarek :-)


Jak widać na załączonym obrazku mój pięciolatek bardzo lubi się przebierać. To jest jego przebranie Zorra ze styczniowego balu karnawałowego, na który niestety nie udało mu się dotrzeć. Nadrabia jednak w domu - szalejąc i dokazując w swoim stroju ;-)
Bardzo lubi rysować, sklejać, zna coraz więcej literek. Jest bardzo biegły w obsłudze mojego komputera ;-) Najczęściej atakuje youtube gdzie lubi słuchać piosenek, ale też oglądać bajki. Nie jest mu obca również obsługa telefonu, tabletu, joysticka czy pada czy jak tam to się nazywa ;-) od Xboxa. Ma dryg to takich technicznych rzeczy zupełnie jak tata :-) Dodatkowo lubi różne prace manualne np. zaplatanie modnych ostatnio wśród dzieci gumek.
Jego ulubionym zwierzątkiem wciąż jest kot, a bez swojego pluszowego kotka nie potrafi zasnąć :-o Często w zabawie udaje kotka i pije mleczko z miseczki ;-)
Jest bardzo wrażliwy, spostrzegawczy, szybko się uczy. Ostatnio zaczął "przynosić" z przedszkola angielskie słówka :-) Bardzo lubi się przytulać.
Pod koniec lata nauczył się jeździć na rowerze z pedałami. Póki co rower pożyczał od brata, jednak na wiosnę odziedziczy go po bracie - taki to już los kolejnego dziecka ;-)
Bardzo lubi pomagać mi w zakupach, mały koszyk dla niego obowiązkowy ;-) Często jak wracamy, chce pomagać mi również we wnoszeniu zakupów do mieszkania. Najczęściej daję mu nie za ciężką rzecz do niesienia.


Ostatnio zrobił się trochę złośliwy w stosunku do rodzeństwa, jednak mam wrażenie, że to chęć zwrócenia na siebie naszej uwagi - musimy jako rodzice nad tym popracować. 


Wszystkiego co najlepsze nasz kochany Oskarku :** Rośnij zdrowo i szczęśliwie :-)

P.S. Tort był wspólny - Oskarka i mój. Ja obchodziłam swoje święto dwa dni wcześniej :-)

18 komentarzy:

 1. To już kawał mężczyzny ;). Najlepszego ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego dobrego dla Pana Zorro :-)))))

  OdpowiedzUsuń
 3. właśnie tak liczę i liczę te świeczki i coś mi się nie zgadzało. Rozumiem, że Oskarka jest 5, a pozostałe 8 to metafora 18 -tki mamy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jagoda - dokładnie ;P
   Włożyliśmy tyle świeczek ile było w domu, nie połamanych i nie do końca zniszczonych ;-) Ja już swoich lat nie liczę - dla moich dzieci to liczba zupełnie abstrakcyjna :D

   Usuń
 4. Najlepszego dla Ciebie i Oskara!

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudny chłopak - dogadałby się z moją córeczką, dla której koty to świat cały.
  Samych pięknych dni dla Chłopca!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jeszcze z Najmłodszym by się dogadała, też uwielbia kotki :-)
   Dzięki w imieniu Oskarka :-)

   Usuń
 6. Najbardziej szczęśliwego!

  OdpowiedzUsuń
 7. Pięć lat to piękny wiek:) spóźnione ale szczere życzenia wszystkiego co najlepsze:-) a miłośnikowi kotów spraw "niegrzecznego kocurka", zakocha się:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję w imieniu Oskarka za życzenia :-) A co to takiego "niegrzeczny kocurek" ?

   Usuń
  2. To książka, bardzo zabawna:-)

   Usuń

Dziękuję :-)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails