11 maja 2010

"Z" i Monica Bellucci

Wreszcie udało mi się poczytać moje ulubione czasopismo, w którym natrafiłam na ciekawy wywiad z Monicą Bellucci. Szczególnie zainteresowały mnie dwa wątki:

"Bardzo doceniam każdą chwilę, którą spędzam z moją córką, bo wiem, że w wieku 13 lat będzie mnie nienawidzić. To bardzo nieprzyjemna perspektywa, ale zdaję sobie sprawę, że to naturalny proces, którego nie mogę zmienić"
i
"Kiedy zostajemy rodzicami, musimy zaakceptować, że się zestarzejemy - dzieci są przyszłością, a my odchodzimy w przeszłość" - w komentarzu chciałoby się znowu zacytować za nią "To bardzo nieprzyjemna perspektywa, ale zdaję sobie sprawę, że to naturalny proces, którego nie mogę zmienić" :D

Te dwa cytaty uzmysławiają mi jak bardzo trzeba cieszyć się z tego co się ma dzisiaj, doceniać czas spędzony z dziećmi. Są dni kiedy chciałabym aby moje dzieci były już duże, samodzielne itp. i wtedy zapominam o tym, że ten czas kiedy są małe bardzo szybko minie. A kiedy będą już nastolatkami, to coraz bardziej będą się od Nas rodziców oddalały, tworząc własne życie. Dziś wiem, że po przeczytaniu tych słów Monici Bellucci będę bardziej doceniała czas spędzony z moimi dziećmi, co więcej będę go spędzała bardziej świadomie, bo "To se nevrati" :-)
Zresztą ten post będzie mi o tym przypominał :-o

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję :-)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails