18 października 2012

Pomagajmy! PILNIE potrzebna krew! UPDATE!

Kochani RAFAŁ DOSTAŁ KREW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To wszystko dzięki WAM, dziękujemy za pomoc, dziękuję że pomogliście mojemu mężowi... Przetoczono mu krew O-, 4 jednostki, dziś miał pierwszy zabieg, z dwóch planowanych. Dzisiejszy był najbardziej zagrażający życiu, na szczęście już mamy go za sobą, drugi będzie w przyszłym tygodniu i nie będzie niósł już takiego ryzyka jak dzisiejszy, mam nadzieję... Rafał czuje się na razie bardzo słabo, ale ma dziś wielką ulgę na twarzy, po raz pierwszy od tygodnia nie cierpi. Jeszcze raz ogromne dzięki za to daliście mu swoją krew, swój czas, swoje dobre myśli... Jak Rafał wróci do domu, to sam Wam podziękuje... pozdrawiam Was gorąco, Magda Pietrzniak.

Kochani! 

Nasza blogowa kolezanka Karlita prosi o pomoc dla swojego brata Rafała!
Potrzebna krew A- lub 0-.

"Kochani poszukujemy grupy krwi A-. Sprawa mega pilna, młody facet potrzebuje waszej pomocy. Mam nadzieje,że lada moment Madzia - żona Rafała, dla którego szukamy krwi z grupy A- opiszę Wam więcej szczegółów.. 

"kochani to mój mąż potrzebuje krwi... Sprawa jest o tyle trudna że musi być to akurat grupa A-, bardzo bym chciała żeby to była właśnie jakakolwiek inna grupa krwi, ale niestety musi być TA. Nie chodzi o to że w stacji nie ma w ogóle krwi i że trzeba oddać w zamian żeby dostać taką jaką chcemy. Mój mąż choruje na nowotwór, miał już parokrotnie podawaną krew, przez to jego krew produkuje coraz więcej przeciwciał i odrzuca coraz więcej próbek krwi, dlatego PROSZĘ o oddawanie krwi grupy A-, może trafią w stacji krwiodawstwa na taką, której mój mąż nie odrzuci. W tej chwili czeka na zabieg bez którego jego życie jest zagrożone, bez krwi ten zabieg się nie odbędzie. Krew można oddawać w Stacji Krwiodawstwa, będę wdzięczna za zaznaczenie "dla Rafała Pietrzniaka". Mąż leży aktualnie w szpitalu na Al. Kraśnickich na oddziale urologii. Proszę o życie dla mojego męża, dziękuje wszystkim za pomoc... Magda Pietrzniak."

Rafał jest z województwa Lubelskiego dlatego najlepiej oddawać tam krew:
punkty poboru krwi w Lublinie 

Krew można również oddawać w Warszawie: 
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie 
ul. Saska 63/75
03-948 Warszawa (wejście od ul.Nobla 3)

Wiecej informacji na: 
http://karlitka.blogspot.co.uk/2012/10/pilnie-potrzebna-krew-lub-o.html 

Linkujcie  i udostępniajcie dalej!

6 komentarzy:

 1. Dag, może rzuć na FB, ja Dolny Śląsk i nie ta grupa to niewiele pomogę, ale porozsyłam znajomym mailem z W-wy i okolic, mojemu M. też podana krew w sporej ilości uratowała życie, więc mam dług do spłacenia...

  OdpowiedzUsuń
 2. ja ze śląskiego i nawet nie mam nikogo ze znajomych w tych okolicach :(
  Ale na fcb wrzucę linka, może gdzieś, ktoś, coś...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, im więcej osób wie tym lepiej i może się udać :-)

   Usuń
 3. A Rh+ czy -. Czy nie ma to znaczenia? Strasznie nie lubię igieł i przyznam, że nigdy krwi nie oddawałam, ale mam A i jeśli odczynnik by się zgadzał to oddam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o A- lub 0-. I z tego co czytam na blogu Karlity ma to znaczenie. Najlepiej jak zajrzysz do Karlity, od niej można się wszystkiego dokładnie dowiedzieć. Ja chętnie sama bym oddała, bo zawsze chciałam (ale jakoś nigdy nie udało mi się dotrzeć w odpowiednie miejsce), tylko że mam 0+ i do tego jestem w ciąży, a wiec zupełnie odpadam :-o

   Usuń

Dziękuję :-)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails