17 marca 2013

Miesiące dwa

Za nami pierwsze szczepienie, ważenie i mierzenie, najbardziej zaskoczyła mnie waga Wiktorka - 6 kg  i wciąż rośnie w oczach i mu fałdek przybywa ;-)
Pojawiają się też pierwsze uśmiechy, jeszcze nie do końca świadome i celowe, czasem do mamy, czasem do taty, czasem do braci, a czasem gdzieś w przestrzeń ;-) O i do zabawek też ;-)
Zdarzają się dni kiedy śpi non stop z przerwami na jedzenie, ale bywają też dni gdy prawie cały dzień jest aktywny, z krótkimi drzemkami w ciągu dnia. A noce to już inny temat ;-) Choć z nocy na noc coraz lepiej. Najtrudniej jest gdy mamy za sobą cięższą noc, a Starszaki nie chodzą do przedszkola z powodu choroby. Wtedy przespanie się w dzień choć 15 minut graniczy z cudem. I wtedy oczy na zapałkę - koniecznie! ;-))
Zaczęliśmy nosić się w chuście. Cóż za ulga dla kręgosłupa!  I do tego obydwie ręce wolne - I like it! Jest to nowa przygoda dla mnie, przy drugim synku myślałam o zakupie chusty, ale ostatecznie sprawa rozeszła się po kościach :-o A dziś żałuję, że nie pokusiłam się o chustę wcześniej o ile ułatwiłabym sobie życie :-) Nie mówiąc już o wielu korzyściach z noszenia dla dziecka.

Czasem zastanawiam się nad paradoksem tego jak z jednej strony czas z niemowlakiem szybko biegnie (doprawdy nie wiem kiedy minęły te dwa miesiące), a z drugiej strony jak czasem dzień za dniem się wlecze ;-) Karmienia, które trwają czasem do godziny, potem odbijanie i inne zabiegi pielęgnacyjne, czasem spacer, krótka zabawa, drzemka i od nowa karmienie, odbijanie.... Z 11.00 rano nagle robi się 15.00. A potem wieczór. I tak dzień za dniem podobnie, dobrze, że chociaż Starszaki dostarczają mamie rozrywki gdy wracają z przedszkola na łono rodziny ;-)

Chłonę te chwile z moim niemowlaczkiem :-) Instagramowo :-)
Chciałabym, żeby ten czas nigdy nie przeminął....Niech zatrzyma się choć na chwilę... ;-)

10 marca 2013

Pytania Kacperka - part 3

Dlaczego ludzie mają cień?
Dlaczego na ziemi jest jedzenie?
Dlaczego ziemia jest duża?
Dlaczego węże są dzikie?

Czy w Polsce są wulkany?
Przy okazji i rodzice mogą się dokształcić i czegoś nowego dowiedzieć o świecie ;-) Otóż w Polsce są wulkany, oczywiście wygasłe :-)) Info tu.

I zanotowane gdy jeszcze byłam w ciąży:
Czy dzidziuś widzi Twoje kości? - po wizycie u lekarza, gdzie robiłam USG

A na dokładkę dwa ciekawe dialogi:

Jesteśmy z Kacperkiem u fryzjera, Pani fryzjerka zakłada mu na włosy spinkę dla podtrzymania jego bujnych włosów, na co Kacperek do fryzjerki:
- "To dla dziewczynek nie dla chłopców." Z nonszalancją dodając: "No co Ty?"

Wieczór. Kolacja. Kacper dostaje kubek z kakao i mówi:
- "Ten kubek nie ma zachwytu."
- "Czego?" - dopytują rodzice. "A uchwytu" :D

Kilka zaległych prac przedszkolnych Kacperka, nawet bardzo zaległych ;-)


A tu krajobraz zimowy, ale patrząc dziś za nasze okno bardzo aktualny :-o


Dla porównania ;-) Aż trudno uwierzyć, że jeszcze kilka dni temu było tak:


P.S. Co do stuletniego jaja - smak nieco słony, konsystencja żółtka bardziej zbita niż zwykłego; niebiałe białko troche jak galareta, całość taka sobie :-o Bez zachwytu ;-)

6 marca 2013

Mule i stuletnie jajo

Kochany mąż i ojciec przywozi żonie i matce od czasu do czasu różne rarytasy, co by dogodzić jej podniebieniu :-) Tym razem mule. 

1 kg muli
1/2 cebuli
10 g masła
100 ml czerwonego wytrawnego wina
sól

W garnku na umiarkowanym ogniu roztopić masło, następnie zeszklić na nim posiekaną cebulę. Wlać czerwone wino, zwiększyć ogień i doprowadzić do wrzenia. Dodać mule i gotować pod przykryciem przez 5-6 min na dużym ogniu aż mule się otworzą. Najlepiej zjeść je gdy są ciepłe. Korzystaliśmy z tego przepisu, modyfikując go po swojemu :-)


To nasz udany debiut z mulami :-) Pychota :-)


Mąż przywiózł tego dnia również kacze jajo tzw. stuletnie jajo. Przygotowuje się je poddając kilkutygodniowej fermentacji w mieszaninie wapna, słomy ryżowej i naparu herbaty (źródło: Wikipedia). Jajo to jest chińskim przysmakiem. My jeszcze nie odważyliśmy się go spróbować, leży sobie na razie w lodówce. W końcu stuletnie jest ;-))

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails